کد مطلب: 15738 تعداد بازدید: ۲۱۶

نشست علمی در تاریخ 26/9/93 با حضور طلاب مدرسه معصومیه علیها سلام برگزار شد.

نشست علمی با حضور حجت الاسلام حمید محمدی نائب رئیس و دبیر شورای توسعه ی فرهنگ قرآنی کشور در مدرسه معصومیه علیهاسلام برگزار شد.

سه شنبه ۹ دى ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰:۰۱
همزمان با هفته پژوهش مدرسه معصومیه علیهاسلام با حضور حجت الاسلام حمید محمدی نائب رئیس و دبیر شورای توسعه ی فرهنگ قرآنی کشورنشستی برگزار نمود.
در این نشست حجت الاسلام حمید محمدی نائب رئیس و دبیر شورای توسعه ی فرهنگ قرآنی کشوربه بررسی عوامل موفقیت پرداخت و آنها را در چهار گزینه دانش، ارزش، بینش و روش خلاصه کرد. آنگاه با تمرکز بر روشیصحیح، طلاب را به صحیح ترین نحوه تحصیل ترغیب نمود و افزود برای ادای حق درس، گذراندن7مرحله ضروری است: پیش مطالعه، تَدَرُّس، پس مطالعه، تحقیق، تحقیق و پژوهش، خلاصه نویسی و تمرین، مباحثه، تدریس.
ایشان با اشاره به اینکه درس خواندن خود نوعی هنر است، اضافه نمود: هنر خوب نوشتن ، خوب نگاه کردن، خوب سوال کردن، خوب گوش کردن و حتی خوب نشستن و به عبارتی«مکبّ علی الدرس» بودن تاثیر بسیاری در فهم بهتر مواد درسی دارد.
وی با بیان اینکه 98 درصد انسان ها از هوش متوسط برخوردارند، علت نفهمیدن درس را دو چیز اساسی دانست: اول طی نکردن مقدمات یک درس که همانند زنجیره به هم متصلند و ماندن در یکی از آنها تلاش مضاعف برای فهم بقیه می خواهد و دوم عدم تمرکز حواس.
سپس با توجه به هفته پژوهش اهمیت تحقیق را در میان طلاب گوشزد نموده و در ادامه از فوائد مباحثه من جمله رفع اشکالات، توسعه صمیمیت ها، تمرین استادی، تعمیق و قدرت نطق علمی نام برد و در آخر تدریس را از رموز اصلی رشد عنوان کرد.
 
 
 
ایشان در پایان خاطر نشان ساخت هرکس بتواند درست تدریس کند مراحل هفتگانه را با موفقیت پشت سر گذاشته است.